• Iļģuciems:+371 67466755
  • Bolderāja:+371 67434349
Darba dienās: 09:00 - 20:00
Brīvdienās: 09:00 - 16:00

Aktuāli

Zoopsihiatrija

Zoopsihiatrija

Mūsdienās, mājdzīvnieki dzīvo kopā ar mums kā ģimenes locekļi un šādā dzīves modelī gan cilvēkam, gan dzīvniekam ir jāspēj sadarboties un jārod kopēja valoda. Katrs īpašnieks, kontaktējoties ar savu dzīvnieku izjūt citādāks sajūtas, tā var būt laime, prieks, mīlestība, vai gluži pretēji bailes un pat izmisums, saskaroties ar sava mīluļa neadekvāto uzvedību vai pat agresiju.
Agresija, mēbeļu graušana, riešana, izkārnījumi telpās ir galvenās problēmas, kuras sagrauj cilvēka un dzīvnieka draudzīgās attiecības. Dzīvnieka uzvedība var kļūt grūti kontrolējama un dažkārt pat bīstama cilvēku veselībai. Dzīvnieka uzvedības radītas problēmsituācijas liek izjust diskomfortu un patstāvīgu stresu īpašniekam un arī pats dzīvnieks izjūt bailes un trauksmi, kura cēlonis ir nekorekta uzvedība.
Papildus informācija šeit
Vairāk

Piroplazmoze

Ērču pārnēsātā slimība - piroplazmoze (babezioze)

Pēdējos gados Latvijā izteikti palielinājusies suņu saslimstība ar piroplazmozi - malārijai līdzīgu slimību, ko izraisa ērču pārnēsātais vienšūnis, kas parazitē dzīvnieka sarkanajās asins šūnās - eritrocītos. Iepriekš šis parazīts bija sastopams galvenokārt tikai dienvidos.
Dzīvniekam šī slimība attīstās ļoti strauji - parādās pēkšņs vājums, augsta temperatūra, ļoti bālas vai dzeltenas gļotādas, tumšs vai sarkans urīns, nereti arī vemšana un caureja. Simptomi parādās un progresē vienas līdz trīs dienu laikā; neārstējot dzīvnieku sagaida nāve, savukārt savlaicīga ārstēšana ir ļoti sekmīga.
Profilakse - regulāra apstrāde pret ērcēm (preparāti, kas tās nogalina, nevis tikai atbaida), kas var būt izsmidzināmā veidā vai kā pilieni skaustā.
Vairāk

Iedzimto slimību diagnostika

Iedzimto slimību diagnostika

No 2007. gada mēs sadarbojamies ar Laboklin laboratoriju, kurā iespējams veikt t.sk. arī ģenētiskus testus suņiem un kaķiem (nosūtot siekalu vai asins paraugus), piemēram, uz iedzimto miopātiju (CNM) labradoriem, primāro lēcas luksāciju (PLL) Ķīnas cekulainajiem suņiem, hipertrofisko kardiomiopātiju (HCM) meinkūniem. Sīkāk par iedzimtajām slimībām, ko iespējams noteikt, interesēties laboratorijas mājaslapā, klīnikā vai pa tālruni.