• Iļģuciems:+371 67466755
  • Bolderāja:+371 67434349
Darba dienās: 09:00 - 20:00
Brīvdienās: 09:00 - 16:00

Diagnostika

Rentgens

Rentgens

Kad nepieciešams veikt rentgenu?
Ja esi novērojis, ka tavs četrkājainais draugs uzvedas neparasti – klibo, kunkst, vaid, atsakās no ēdiena vai arī tad, ja tam parādījušies izciļņi uz ķermeņa,tad jāveic rentgens. Suns vai kaķis tev nespēs pastāstīt, kas un kur viņam sāp, tāpēc, lai noskaidrotu, kādi iekšējie orgāni cietuši, vai kur lūzis kāds kauls.

 

Elektrokardiogramma

Elektrokardiogramma

Elektrokardiogrāfija (EKG) – tas ir tests, kura pieraksts ļauj iegūt vērtīgu informāciju par sirds stāvokli. Šī metode reģistrē un grafiski attēlo uz displeja vai papīra sirds elektronisko potenciālu, kas rodas sirds darbības laikā. Tas ļauj mums saņemt vērtīgu informāciju par sirds funkcionālo stāvokli.

 

Kā notiek izmeklēšana?

Dzīvniekam tiek piestiprināti elektrodi. EKG pieraksts aizņem 10-20 minūtes.Izmeklējumi pieejami visiem veterinārās klīnikas pacientiem , pēc veterinārārsta nozīmējuma, kuru īpašnieki saviem pacientiem vēlas pārbaudīt veselības stāvokli.

Vairāk
Ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfija

USG diagnostika
USG – ultrasonogrāfija, orgānu izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību. USG palīdz noteikt:
- orgānu struktūru, formu, izmēru;
- cistozu veidojumu, konkrementu, jaunveidojumu esamību;
- iekaisuma procesa esamību;
- šķidrumu uzkrāšanos dobumos;
- sirds USG - kambaru izmērus, vārstuļu nepietiekamību, sirds sieniņu biezumu, šķidruma uzkrāšanos perikarda dobumā, jaunveidojumus;
- grūsnības noteikšana un diagnostika. 

Pirms ultrasonogrāfijas
Dzīvnieku nebarot.
Ja ir nepieciešama urīnpūšļa vizualizācija - pilns urīnpūslis, tātad vairākas stundas pirms izmeklēšanas suni nevest ārā. Kaķi var laikus ievietot transporta būrītī vai paslēpt kaķa tualeti.

Kā notiek izmeklēšana?
Dzīvnieks tiek noguldīts uz galda un, vadot aparāta uzgali pa vēderu, tiek pakāpeniski izmeklēti visi vēdera dobuma orgāni. Izmeklēšanu veic gan mūsu klīnikas vetārsti, gan arī speciālists - radiologs. USG izmeklēšanas iespējas un priekšrocības Tā ir iespēja apskatīt iekšējos orgānus bez iejaukšanās organismā, kā arī novērot dzīvības procesus reālajā laikā.
Šī metode ir plašāk pieejama un lētāka salīdzinājumā ar citām vizualizācijas iespējām (datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse).

Vairāk