• Iļģuciems:+371 67466755
  • Bolderāja:+371 67434349
Darba dienās: 09:00 - 20:00
Brīvdienās: 09:00 - 16:00

Zoopsihiatrija

Zoopsihiatrija

Uzvedības problēmu medicīna ir veltīta tam, lai palīdzētu dzīvniekiem un cilvēkiem ērti un droši sadzīvot kopā. Problēmu risināšanā būtiska ir pareiza pieeja, kas sevī apvieno zināšanas un prasmes no vairākām jomām - veterinārmedicīnas, uzvedības problēmu medicīnas un dzīvnieku dresūras. Mūsu pacienti ir gan suņi, gan kaķi, kuriem ir dažādākās problēmas - sākot ar nepaklausību un destruktīvu uzvedību, beidzot ar agresiju attiecībā pret cilvēkiem un citiem dzīvniekiem.
Mūsu klīnikā darbojas uzvedības problēmu medicīnas speciālists - Dr. Alberts Čipuštanovs, pie kura ir iespējams pierakstīties uz konsultāciju.

Pirmā konsultācija visbiežāk ilgst no vienas līdz trīs stundām; tiek noskaidroti jautājumi par vidi, kurā dzīvnieks dzīvo, un problēmu, tiek apspriesta medicīniskā un uzvedības vēsture un veidi, kā to var kontrolēt vai novērst.

Tiklīdz ir noskaidrota problēmas būtība, tiek nozīmētā terapija – tā var būt uzvedības koriģēšana, izmaiņas vidē un, ja nepieciešams, ārstnieciskie līdzekļi. Liela uzmanība tiek veltīta saimnieku, ģimenes locekļu, problemātiskā indivīda un citu dzīvnieku un cilvēku drošībai. Ārsts kopā ar saimniekiem izstrādā arī individuālu uzvedības koriģēšanas tehniku.

Kaķu agresija

Kaķu agresija var būt ļoti sarezģīta un mokoša problēma, jo agresīvs kaķis var būt ļoti bīstams, īpaši bērniem, kas nevienmēr spēj laikus atpazīt agresijas izpausmes dzīvniekam. Turklāt kaķu kodumi un skrāpējumi var būt sāpīgi un tādā veidā var tikt pārnēsātas infekciju slimības.

Ir dazādi agresijas veidi, kas neizslēdz viena otru - kaķim var piemist vairāki, taču praktiski uz visiem attiecas sekojošais:

  • vislabāk sākt cīņu pēc iespējas ātrāk, pirms tas kļūst par ieradumu;
  • fizisks nosodījums, pat neliels uzsitiens uz purna, palielina Jūsu dzīvnieka bailes un satraukumu, dazi pat uztver to kā izaicinājumu un kļūst vēl agresīvāki;
  • dazi medicīniski preparāti var palīdzēt, taču tikai kombinācijā ar uzvedības labošanu un vides izmaiņām;
  • pēc iespējas izvairīties no situācijām, kas var palielināt kaķa agresiju;
  • nošķirt kaķus ar agresijas problēmām un lēnām no jauna iepazīstināt;
  • neagresīva uzvedība var tikt apbalvota ar gardumiem.

FELIWAY UN D.A.P.

Feliway