Veterinārā klīnika

Lilijas iela 28

Gobas iela 10A

 • Русский
 • Latviešu valoda

Dermatoloģija

Apmēram trešdaļa no visiem veterinārās klīnikas apmeklējumiem ir saistīta ar mājdzīvnieku ādas problēmām. Ir parazitāras ādas slimības, alerģijas, baktēriju ādas infekcijas un sēnīšu infekcijas. Dažreiz suņi cieš no saules apdegumiem, ādas apsaldējumiem, kā arī no karstuma un ķīmiskiem apdegumiem. Ādas kroku dermatīts ir ļoti izplatīts stāvoklis mopšiem, buldogiem un pekiniešiem.

Mūsu klīnikā Jūs varat saņemt pilnu dermatoloģisko izmeklēšanu, kas balstīta uz jaunākajām dermatoloģiskās diagnostikas metodēm. Mūsu mērķis ir ārstēt nevis simptomus, bet slimības, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi veikt izmeklēšanu, uzstādīt pareizu diagnozi un veiksmīgi izārstēt dzīvnieku. Klīnikā var iegādāties arī visu nepieciešamo ārstēšanai – medikamentus, ārstnieciskos šampūnus, barību. Pirmās pieņemšanas laikā mēs veicam izmeklējumus, uz kuriem balstoties, var uzsākt pareizu ārstēšanu.

Mūsu klīnikā var veikt šādus izmeklējumus:

 • nokasījumi – uz ērcēm (sarkoptoze, demodekoze, heiletiellioze u.c.);
 • citoloģija;
 • skotčtesti – uz baktērijām, sēnītēm (koku un nūjiņveida baktērijas, malasēzija, pseidomona u.c.);
 • uztriepes – uz baktērijām, sēnītēm (koku un nūjiņveida baktērijas, malasēzija, pseidomona u.c.);
 • trihogramma;
 • In Tray DM tests – kailā ēde;
 • hormonu testi;
 • antibiotikas jutības noteikšanai;
 • testi uz alergēniem, hiposensibilizācija;
 • histoloģija.
 
No 2007. gada mēs veiksmīgi sadarbojamies ar sekojošām laboratorijām:
 • Artu Biologicals, A Company of Fornix BioSciences (Нидерланды) – тесты на аллергены и гипосенсибилизация;
 • Laboklin GMBH&CO.KG (Германия) – гистология.
 •  
Konsultējamies ar vadošajiem Igaunijas, Krievijas, Nīderlandes un Vācijas dermatologiem, tāpēc jebkuru situāciju var atrisināt.

Izmeklēšana

Pareizas diagnozes uzstādīšanai dermatoloģisku problēmu gadījumā nepieciešama dzīvnieka klīniskā apskate.
Klīniskās apskates laikā no sākuma novērtē ādu kopumā, tad pievēršas atsevišķu laukumu izmeklēšanā, bieži vien šim nolūkam nepieciešams ādas virsmu izpētīt citoloģiski – izdalot un izvērtējot esošo šūnu un mikroorganismu veidu, daudzumu, sadalījumu un dazkārt arī morfoloģiju.

Ādas citoloģiska izmeklēšana

Citoloģiska izmeklēšana ir ārkārtīgi svarīga, piemēram, virsēju ādas iekaisumu gadījumos, kad vizītes laikā var noskaidrot infekciozo aģentu un uzreiz uzsākt ārstēšanu. Atsevišķos gadījumos, kad ir aizdomas uz neoplāziju, paraugus nosūta speciālistiem uz laboratoriju. Ādas virsmas citoloģija tiek izmeklēta ne tikai pirmās vizītes laikā, bet arī atkārtoti izmeklējot dzīvnieku.

Kādos gadījumos būtiska ādas virsmas citoloģija?

 • virsējo ādas infekciju diagnostikas procesā;
 • salīdzinot mikrofloras sastāvu un sadalījumu atkārtotas vizītes laikā;
 • baktēriju kultūru izmeklējumi;
 • eroziju, krevju, mezgliņu un fistulu izmeklējumi.

Par dažām slimībām

Blusu alerģija

Blusu alerģija ir suņiem viena no visbiezāk diagnosticētām dermatoloģiskām slimībām.

Atopiskais dermatīts (AD)

Tā ir alerģiska reakcija uz vides alergēniem – augiem, ērcītēm u.c., kas izpauzas kā nieze un ādas bojājumi. Tā ir ārkārtīgi biezi sastopama slimība, ko iespējams arī laboratoriski diagnosticēt.

Barības alerģija

Barības alerģija suņiem ir 10 reizes retāk sastopama nekā atopiskā alerģija, savukārt kaķiem šo slimību biežums ir aptuveni vienāds. Biezākās sūdzības ir nesezonāla nieze, kas var izpausties no 2 mēn. līdz 14 gadu vecumam. Nereti vienīgā sūdzība ir otīts – ausu iekaisums.
Ir pierādīts, ka neeksistē uzticamu laboratorisku testu, kas varētu apstiprināt barības alerģiju, līdz ar to vienīgais veids, kā to diagnosticēt, ir t.s. izslēdzošā diēta.

Sarkoptoze

Ārkārtīgi lipīga slimība, ko izraisa Sarcoptes scabiei – t.s. kašķa ērce. Suņi parasti invadējas vai nu tieša kontakta rezultātā vai arī pastaigu laikā mezā, kur uzturas slimas lapsas. Sunim tā izpauzas kā ļoti stipra nieze un izteikti ādas bojājumi.

Klīnikas filiāles

Iļģuciema filiāle:

Lilijas iela 28,
Latvija, Rīga, LV-1055

+371 67466755

Bolderājas filiāle:

Gobas iela 10A,
Latvija, Rīga, LV-1016

+371 67434349

Darba laiks

Pr - Pk: 09:00 - 19:00

Se - Sv: 09:00 - 16:00

pakalpojumi

SIA “IKAROS”, Reģ. Nr.: 40203119624, Konta Nr.: LV66HABA0551044612039
© SIA Ikaross 2020

Oļegs Peretjagins

Absolvējis Jelgavas lauksaimniecības akadēmiju.

Nadežda Krasņina

Absolvējusi Smiltenes tehnikumu,kā veterinārārsta asistents.
Pret savu darbu attiecas ar augstu atbildības sajūtu un perfekcionismu.
Pašai ir zirgs, 4 kaķi, papagaiļi, zivtiņas un krabītis.
Paralēli sava darbam atkīvi nodarbojas ar pasākumu organizēšanu un jāšanas sportu.

Jeļena Ņikiforova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
SIA Ikaross strādā kopš 2013. gada.
Jeļena ir sportiste, pie viņas dzīvo kaķis Bučiks.
Brīvajā laikā meklē bezpajumtnieku kaķiem saimniekus.

Marina Miceviča

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”
Strādā klīnikā Ikaross kopš 2010. gada.
Ir sertifikāts «Profesionālais suņu grumings”, sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
Mājās dzīvo kaķene Karamelka. Brīvo laiku patīk pavadīt kopā ar bērniem.

Karina Frolova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Karīnas mājās dzīvo kaķis Lenijs. Brīvajā laikā patīk spēlēt volejbolu un makšķerēt.

Oļesja Abaroviča

Pabeidza Bebrenes veterinārā tehnikumu.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2018. gada.
Pie Olesijas dzīvo kaķene Melisa un suns Dēlmijs.
Hobijs: zīmēšana, dziedāšana.

Gatis Krūmiņš

Absolvēja Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterinārmedicīnas fakultāti.
Sadarbojas ar Ikaross 2014. gadu.
Pieredzējis ķirurgs, viņš ne tikai veic operācijas, bet arī novēro dzīvnieka stāvokli visā pēcoperācijas atjaunošanas periodā, kā arī dod saimniekam svarīgas padomus par aprūpes īpatnībām pēc operācijas.

Iveta Daubure

Pabeidza Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterināro fakultāti.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2006. gada.
Ivetai mājās dzīvo divi kaķi – Patriks un Gabija, devonas reksi.
Hobijs: nopietni aizrāujas ar jāšanas sportu, izpildīta pirmā sporta grupa iejādes disciplinā jāšanas sportā.

Anna Blumberga

Sertificēta veterinārārste, absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti 2019. gadā. Kopš 2016. gada strādājusi par veterinārārsta asistenti ar lielu interesi mazo dzīvnieku ārstēšanā un profilaksē, īpaši mazo dzīvnieku dermatoloģijā.
Kopš 2. kursa studijām sākusi padziļināti interesēties un apmeklēt seminārus mazo dzīvnieku dermatoloģijā un terapijā. Zināšanas un pieredzi dermatoloģijā ieguva arī brīvprātīgi strādājot kopā ar Dr. Allu Olivrī SIA “Dzīvnieku veselības centrs” un Dr. Jevgēniju Kondratjevu Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās klīnikas Mazo dzīvnieku klīnikā. Veterinārārste regulāri apmeklē seminārus mazo dzīvnieku terapijā, īpaši dermatoloģijā – gan Latvijā, gan ārzemēs. SIA “Ikaros” kolektīvam pievienojās 2019. gada novembrī. Brīvajā laikā nodarbojas ar latviešu tautas dejām, ceļo, brauc pie dabas ar savu taksi Odriju.

Jekaterīna Dubinska

Absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Internatūras praksi izgāja eksotisko dzīvnieku klīnikā Portugālē. Tālāk turpinājā stažēties eksotisko dzīvnieku terapijā un ķirurģija dažādas klīnikās Spānijā. Apmeklēja zinātnisko centru un lielāko papagaiļu audzētavu Katalonijā(Spānijā). Stažējās ķirurģijā Sanktpēterburgā INVETBIO (ИНСТИТУТ ВЕТЕРИНАРНОЙ БИОЛОГИИ).
Piedalijās eksotisko dzīvnieku konforencē Polijā, Varšavā. 2017. gadā apmeklēja lāzerterapijas kursus Dzīvnieku rehabilitācijas klīnikā Itālijā. Apmeklēja FECAVA 2018 Tallinā. 2018 .gada maijā Izgāja speciālās nefroloģijas kursus Maskavā, IVC. 2019. gada oktobrī apmeklēja ķirurģijas meisterklasi Maskavā, ko vadīja vadošais Maskavas ķirurgs-ortopēds. 2019. gada Maskavā apmeklēja arī Nacionālo Veterināro konferenci. Regulāri piedalās zinātniskajās konferencēs Maskavā, ka lektore. Piedalijās lielākajā eksotisko dzīvnieku konferencē ICARE 2019 Londonā. Apmeklēja grauzēju un eksotisko zīdītāju sejas ķirurģijas meisterklasi Rabbit and Rodent orofacial surgery.
Jekaterīna ir lektore/pasniedzēja IVC Maskavas lielakāja Inovatīvas veterinārijas centrā. Veterinārārste vada meisterklases un lasa lekcijas Maskavā. Veic dažādas vēdera dobuma operācijas arī eksotiskiem dzīvniekiem.

Alberts Čipuštanovs

Absolvēja Ļeņingradas veterināro institūtu. Strādājis par kinologi-instruktoru Latvijas Valsts robežsardzē, muitas iestādē, policijā, kā arī palīdzējis izveidot kinoloģisko nodaļu Latvijas armijā. Mācījies Vācijā, Čehijā, Anglijā, padziļināti studējis zoopsihiatriju Luksemburgas Universitātē.
Daudz strādā ar suņiem un kaķiem, pats nodarbojas ar IGP – trīslīmeņu dienesta suņu testiem, kas ietver suņu prasmi dzīt pēdas, paklausību un aizsardzības darbu, ko apstiprinājusi Starptautiskā kinoloģiskā federācija. 2004. gadā kopā ar N. Čipuštanovu dibinājis Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā. Alberts Čipuštanovs ir pazīstams Latvijas zoopsihiatrs. Bieži piedalās dažādos raidījumos Latvijas radio un TV, kā pastāvīgs eksperts TV un radio ĶEPA UZ SIRDS programmās.

Nataļja Čipuštanova

Absolvējusi Ļeņingradas veterināro institūtu 1989. gadā. Strādāja par veterinārārstu Latvijas Valsts Robežsardzē, paralēli – privātprakse Balvos. Strādāja vairākās Rīgas veterinārklīnikās. 2004. gadā kopā ar A. Čipuštanovu dibinājusi Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā.
Ir vairāk nekā 100 sertifikāti dažādiem savas darbības virzieniem. Kopš 2011. gada ir ESVD locekle (European Society of Veterinary Dermatology – Austrija). Pabeidza kursus Vācijā, stažējās Tartu universitātē pie S. Belovas, Maskavā pie Jekaterinas Kuzņecovas klīnikā “Белый клык”, klīnikā “Биоконтроль” un Maskavas Akadēmijas inovācijas centrā. Pabeidza Svetlanas Beļjas dermatoloģisko skolu. Pastāvīgi mācās S. Belovas vasaras skolās “Kardioloģija”, “dermatoloģija”
vīrzienos. Regulāri apmeklē īstermiņa intensīvos kursus Maskavā kvalifikācijas paaugstināšanai. Kopš pagājušā gada sākusi padziļināti izpētīt USG-diagnostiku.