Veterinārā klīnika

Lilijas iela 28

Gobas iela 10A

  • Русский
  • Latviešu valoda

konsultācijas tiešsaistē

Mēs veicam tiešsaistes konsultācijas! Sūtiet mums savus jautājumus (ar īsu video) ar problēmas aprakstu, kuru vēlaties atrisināt. Zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs šajā vietnē komentēs jūsu problēmu.

Ja jūsu problēma ir sarežģītāka un prasa ilgas vai vairākas konsultācijas, sarunu ar jautājumiem-atbildēm utt., iesakām zvanīt klīnikas ārstam pa tālruņiem 29 114 785 un 26 417 518.

KĀPĒC IELAS KAĶIS NEIET IEKŠĀ KAĶŪ MĀJĀ

“Labdien, lūdzu Jūsu padomu par ielas kaķiem. Pie mūsu daudzdzīvokļu mājas dzīvo divas jaukas kaķenes cienījamā vecumā -7-8 gadi (sterilizētas, attārpotas, atblusotas), kuras ilgstoši kopju, baroju. Pagajušā rudenī uzliku divas , tā saucamās, pagaidu mājiņas, katra savā dzivoja un viss bija labi, līdz viena pēkšņi pārstāja tajā iet. Tagad uz ziemu uzliku pilnīgi jaunas mājiņas, ar jauniem salmiem un cerību ka tagad dzīvos, vienalga neiet.

1. Kāds varētu būt iemesls kāpēc kaķis neiet mājiņā? Kāpēc labāk izvēlas gulet aukstuma uz paklājiņa? Viņa jau iepriekš gulēja lietū, zem klajas debess. Toreiz to izskaidroju ar to, ka viņa bija nekopta, blusaina un alerģiska un tādā veidā mazināja niezi.

2. Kāda temperatūra āra kļūst bīstama kaķa veselībai, ja guļ ārā?Būšu ļoti pateicīga, ja radīsiet iespēju atbildēt”.

Jautājumu komentē Ikaross klinikas zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs.
“Kāpēc kaķis pārstāja iet mājiņā? Tur var būt daudz dažādu iemeslu. Pirmais – izmērs, varbūt tā mājiņa viņai vai nu pārāk maza, vai nu liela. Katram kaķim ir savas prasības. Daži ir ļoti jūtīgie, ja izmērs pārāk lieli, dažiem patīk, lai mājiņa būtu pavisam maziņa. Otrais svārīgākais moments – materiāls, no kurā bija uzbūvēta māja. Materiālam jābūt patikamam kaķim, bez nepatikama smaka, dažreiz varbūt tā, ka mēs paši nesajustam to smaku (piem. no kāda sintetiskā materiāla), bet kaķis jūt.
Vēl viens moments – vieta, kur atrodas mājiņa. Vislabāk mājiņu būvēt tājā vietā, kur kaķi visbiežāk pavāda laiku, jo, ja mājiņa stāv vietā, kurā neliekas kaķim par drošu, viņš arī nedzīvos tā.
Un. ja tomēr mēs uzskatam, ka mājiņa ir pietiekoši laba, stāv pareizājā vietā un mes nevaram saprast, kāpēc kaķis neiet iekšā, tad varam mēģināt viņu ieinteresēt ieiet iekšā, atstājot viņam tur iekšā barību (labāk vairākkārt, lai viņš saprastu, ka tur ir droši un patīkami, var paslēpties, ja kas). Vai nu Jūs varat izmantot “kaķu smaržas”, pilieni, ar kuriem var pievilīnāt kaķa uzmanību (var nopirkt zooveikalos).
2. Par temperāturu – tas atkarīgs no tā, cik biezs ir viņu apmatojums, pavilna. Bet, tā kā kaķi visu laiku dzīvo ārpus telpām, var pieņemt, ka viņiem ir diezgan bieza pavilna, un viņi var izturēt ievērojamu aukstumu. Galvenais ir tas, ka tajā aukstā laikā viņiem ir vieta, kur paslēpties – māja vai pagrabs, kā arī ir pietiekošs ēdiens un dzēriens, lai viņiem būtu enerģija, lai sildītos.”

JA MĀJAS MĪLULIS SEKO TEV PA PĒDĀM///ЕСЛИ ВАШ ПИТОМЕЦ ХОДИТ ЗА ВАМИ ПО ПЯТАМ

Jautājums: “Mājās dzīvoja kaķis un kaķene, vēlāk ir piedzimis kaķēns. Pēc kāda laika kaķēna vecāki novecoja un nomira. Un viņu bērns jau vairākus mēnešus seko saimniecei pa pēdām un ņaudē. Ko darīt?”

Вопрос: “Дома жили кот и кошка, потом родился котенок. Через некоторое время его родители состарились и умерли. Теперь их ребенок уже несколько месяцев ходит за хозяйкой по пятам и мяукает. Что делать?”

Atbilde: “No saņemtās informācijas līdz galam nav skaidrs, kāda ir problēma. Vai nu runa ir par manipulācijām no kaķēna puses un vēlmi pievērst saimnieces uzmanību, vai arī tas ir kaut kāds satraukums un viņam bail palikt vienam, tāpēc tiek veidota atkarība no saimnieces. To visu var noskaidrot personīgā konsultācijā ar klientu. Atkarībā no tā, cik problēma ir nopietna, var izlemt, vai ir vajadzīgi medikamenti. Bet viennozīmīgi šim kaķēnam ir nepieciešams maksimāli uzlabot apkārtējo vidi, viņa dzīvi, telpu. Tam jābūt interesantam, lai vienīgo prieku dzīvē viņam nepaliktu tikai saimniece. Viņam ir jāizveido apkārtējā vide, lai viņš tērētu savu enerģiju, lai viņš apmierinātu savus mednieka instinktus”.

Ikaross zoopsihiātram Albertam Čipuštanovam var zvanīt pa tālruniem 29 114 785 vai 26417 518.
Ответ: “Из полученной информации до конца не понятно, в чем проблема. Либо речь идет о манипуляциях со стороны котенка и желании привлечь внимание хозяйки, либо речь идет о какой-то тревожности и ему страшно оставаться одному, поэтому вырабатывается зависимость от хозяйки. Все это можно выяснить на личной консультации с клиентом. В зависимости от того, насколько серьезная проблема, можно решить – нужны ли медикаменты. Но однозначно необходимо этому котенку максимально улучшить окружающую среду, его жизнь, пространство. Оно должно быть для него интересным, чтобы единственной радостью в жизни для него не оставалась только хозяйка. Ему надо создать окружающую среду, чтобы он тратил свою энергию, чтобы он удовлетворял свои охотничьи инстинкты”.

Если вам требуется личная консультация, звоните зоопсихиатру Альберту Чипуштанову в клинику по телефонам 29 114 785 и 26 417 518.

 

MANS SUNS REJ DZĪVOKLĪ/// МОЙ ПЕС ЛАЕТ В КВАРТИРЕ

Jautājums: “”Mūsu suns, 2 gadi, dzīvoklī pat mūsu klātbūtnē rej bez pārtraukuma uz katru skaņu no ārpuses. Kaimiņi ir ļoti neapmierināti”.”

Вопрос: “Наш пес, 2 года, в квартире даже в присутствии нас лает беспрерывно на каждый звук извне. Соседи очень недовольны.”

Atbilde: “Daļa suņu visu laiku rej, kad izjūt trauksmi, asi reaģējot uz jebkuru kairinātāju no ārpuses. Ārsts var parakstīt medikamentus, kas palīdz mazināt bailes. Un protams, ka trauksmes izraisītu riešanu var mazināt paklausības apmācība – vingrinājumu komplekss, kura jēga ir iemācīt sunim aizliegumus. Aizliegt viņam riet, mācīt būt klusam un veicināt pareizo uzvedību. Sunim jābūt maksimāli paklausīgam. Un neaizmirstiet, ka uzvedoties klusi, viņš jādabūj našķi. Patstāvīgi šādu problēmu risināt praktiski nav iespējams, visdrīzāk, ka jums nāksies sadarboties ar instruktruktiru-kinologu. Bet pirmkārt nepieciešama personiska konsultācija”.

Ikaross zoopsihiātram Albertam Čipuštanovam var zvanīt pa tālruniem 29 114 785 vai 26417 518.
Ответ: “Некоторые собаки постоянно лают, когда испытывают беспокойство, резко реагируя на любой раздражитель извне. Ветеринар может назначить лекарство, чтобы уменьшить страх. И, конечно же, вызванный тревогой лай может быть уменьшен с помощью обучения послушанию, комплекса упражнений, смысл которого – обучить собаку запретам. Запретить ему лаять, научить быть спокойным и побудить вести себя правильно. Собака должна быть максимально послушной. И не забывайте давайть ему лакомство, когда по вашему требованию собака ведет себя спокойно. Но самостоятельно решить такую ​​проблему практически невозможно, скорее всего, вам придется сотрудничать с инструктором-кинологом. Для начала лучше прийти на личную конультацию.”
Если вам требуется личная консультация, звоните зоопсихиатру Альберту Чипуштанову в клинику по телефонам 29 114 785 и 26 417 518.

Uzdot jautājumu

Klīnikas filiāles

Iļģuciema filiāle:

Lilijas iela 28,
Latvija, Rīga, LV-1055

+371 67466755

Bolderājas filiāle:

Gobas iela 10A,
Latvija, Rīga, LV-1016

+371 67434349

Darba laiks

Pr - Pk: 09:00 - 19:00

Se - Sv: 09:00 - 16:00

pakalpojumi

SIA “IKAROS”, Reģ. Nr.: 40203119624, Konta Nr.: LV66HABA0551044612039
© SIA Ikaross 2020

Oļegs Peretjagins

Absolvējis Jelgavas lauksaimniecības akadēmiju.

Nadežda Krasņina

Absolvējusi Smiltenes tehnikumu,kā veterinārārsta asistents.
Pret savu darbu attiecas ar augstu atbildības sajūtu un perfekcionismu.
Pašai ir zirgs, 4 kaķi, papagaiļi, zivtiņas un krabītis.
Paralēli sava darbam atkīvi nodarbojas ar pasākumu organizēšanu un jāšanas sportu.

Jeļena Ņikiforova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
SIA Ikaross strādā kopš 2013. gada.
Jeļena ir sportiste, pie viņas dzīvo kaķis Bučiks.
Brīvajā laikā meklē bezpajumtnieku kaķiem saimniekus.

Marina Miceviča

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”
Strādā klīnikā Ikaross kopš 2010. gada.
Ir sertifikāts «Profesionālais suņu grumings”, sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
Mājās dzīvo kaķene Karamelka. Brīvo laiku patīk pavadīt kopā ar bērniem.

Karina Frolova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Karīnas mājās dzīvo kaķis Lenijs. Brīvajā laikā patīk spēlēt volejbolu un makšķerēt.

Oļesja Abaroviča

Pabeidza Bebrenes veterinārā tehnikumu.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2018. gada.
Pie Olesijas dzīvo kaķene Melisa un suns Dēlmijs.
Hobijs: zīmēšana, dziedāšana.

Gatis Krūmiņš

Absolvēja Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterinārmedicīnas fakultāti.
Sadarbojas ar Ikaross 2014. gadu.
Pieredzējis ķirurgs, viņš ne tikai veic operācijas, bet arī novēro dzīvnieka stāvokli visā pēcoperācijas atjaunošanas periodā, kā arī dod saimniekam svarīgas padomus par aprūpes īpatnībām pēc operācijas.

Iveta Daubure

Pabeidza Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterināro fakultāti.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2006. gada.
Ivetai mājās dzīvo divi kaķi – Patriks un Gabija, devonas reksi.
Hobijs: nopietni aizrāujas ar jāšanas sportu, izpildīta pirmā sporta grupa iejādes disciplinā jāšanas sportā.

Anna Blumberga

Sertificēta veterinārārste, absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti 2019. gadā. Kopš 2016. gada strādājusi par veterinārārsta asistenti ar lielu interesi mazo dzīvnieku ārstēšanā un profilaksē, īpaši mazo dzīvnieku dermatoloģijā.
Kopš 2. kursa studijām sākusi padziļināti interesēties un apmeklēt seminārus mazo dzīvnieku dermatoloģijā un terapijā. Zināšanas un pieredzi dermatoloģijā ieguva arī brīvprātīgi strādājot kopā ar Dr. Allu Olivrī SIA “Dzīvnieku veselības centrs” un Dr. Jevgēniju Kondratjevu Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās klīnikas Mazo dzīvnieku klīnikā. Veterinārārste regulāri apmeklē seminārus mazo dzīvnieku terapijā, īpaši dermatoloģijā – gan Latvijā, gan ārzemēs. SIA “Ikaros” kolektīvam pievienojās 2019. gada novembrī. Brīvajā laikā nodarbojas ar latviešu tautas dejām, ceļo, brauc pie dabas ar savu taksi Odriju.

Jekaterīna Dubinska

Absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Internatūras praksi izgāja eksotisko dzīvnieku klīnikā Portugālē. Tālāk turpinājā stažēties eksotisko dzīvnieku terapijā un ķirurģija dažādas klīnikās Spānijā. Apmeklēja zinātnisko centru un lielāko papagaiļu audzētavu Katalonijā(Spānijā). Stažējās ķirurģijā Sanktpēterburgā INVETBIO (ИНСТИТУТ ВЕТЕРИНАРНОЙ БИОЛОГИИ).
Piedalijās eksotisko dzīvnieku konforencē Polijā, Varšavā. 2017. gadā apmeklēja lāzerterapijas kursus Dzīvnieku rehabilitācijas klīnikā Itālijā. Apmeklēja FECAVA 2018 Tallinā. 2018 .gada maijā Izgāja speciālās nefroloģijas kursus Maskavā, IVC. 2019. gada oktobrī apmeklēja ķirurģijas meisterklasi Maskavā, ko vadīja vadošais Maskavas ķirurgs-ortopēds. 2019. gada Maskavā apmeklēja arī Nacionālo Veterināro konferenci. Regulāri piedalās zinātniskajās konferencēs Maskavā, ka lektore. Piedalijās lielākajā eksotisko dzīvnieku konferencē ICARE 2019 Londonā. Apmeklēja grauzēju un eksotisko zīdītāju sejas ķirurģijas meisterklasi Rabbit and Rodent orofacial surgery.
Jekaterīna ir lektore/pasniedzēja IVC Maskavas lielakāja Inovatīvas veterinārijas centrā. Veterinārārste vada meisterklases un lasa lekcijas Maskavā. Veic dažādas vēdera dobuma operācijas arī eksotiskiem dzīvniekiem.

Alberts Čipuštanovs

Absolvēja Ļeņingradas veterināro institūtu. Strādājis par kinologi-instruktoru Latvijas Valsts robežsardzē, muitas iestādē, policijā, kā arī palīdzējis izveidot kinoloģisko nodaļu Latvijas armijā. Mācījies Vācijā, Čehijā, Anglijā, padziļināti studējis zoopsihiatriju Luksemburgas Universitātē.
Daudz strādā ar suņiem un kaķiem, pats nodarbojas ar IGP – trīslīmeņu dienesta suņu testiem, kas ietver suņu prasmi dzīt pēdas, paklausību un aizsardzības darbu, ko apstiprinājusi Starptautiskā kinoloģiskā federācija. 2004. gadā kopā ar N. Čipuštanovu dibinājis Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā. Alberts Čipuštanovs ir pazīstams Latvijas zoopsihiatrs. Bieži piedalās dažādos raidījumos Latvijas radio un TV, kā pastāvīgs eksperts TV un radio ĶEPA UZ SIRDS programmās.

Nataļja Čipuštanova

Absolvējusi Ļeņingradas veterināro institūtu 1989. gadā. Strādāja par veterinārārstu Latvijas Valsts Robežsardzē, paralēli – privātprakse Balvos. Strādāja vairākās Rīgas veterinārklīnikās. 2004. gadā kopā ar A. Čipuštanovu dibinājusi Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā.
Ir vairāk nekā 100 sertifikāti dažādiem savas darbības virzieniem. Kopš 2011. gada ir ESVD locekle (European Society of Veterinary Dermatology – Austrija). Pabeidza kursus Vācijā, stažējās Tartu universitātē pie S. Belovas, Maskavā pie Jekaterinas Kuzņecovas klīnikā “Белый клык”, klīnikā “Биоконтроль” un Maskavas Akadēmijas inovācijas centrā. Pabeidza Svetlanas Beļjas dermatoloģisko skolu. Pastāvīgi mācās S. Belovas vasaras skolās “Kardioloģija”, “dermatoloģija”
vīrzienos. Regulāri apmeklē īstermiņa intensīvos kursus Maskavā kvalifikācijas paaugstināšanai. Kopš pagājušā gada sākusi padziļināti izpētīt USG-diagnostiku.