Veterinārā klīnika

Lilijas iela 28

Gobas iela 10A

 • Русский
 • Latviešu valoda

Desmit galvenās suņu slimibas

Amerikas veterinārās apdrošināšanas biedrība ir sastādījusi to desmit visizplatītāko iemeslu sarakstu, kuru dēļ suņu saimnieki ir meklējuši veterināru palīdzību. Šo problēmu sarakstu publicēja, lai suņumīļi pazītu “naidnieku”, jo profilakse ir labākā ārstēšana.

Amerikas veterinārās apdrošināšanas biedrība ir sastādījusi to desmit visizplatītāko iemeslu sarakstu, kuru dēļ suņu saimnieki ir meklējuši veterināru palīdzību. Šo problēmu sarakstu publicēja, lai suņumīļi pazītu “naidnieku”, jo profilakse ir labākā ārstēšana.

 1. Visbiežāk suņus uztrauc ausu slimības. Otīta (vidus un iekšējās auss iekaisums) gadījumā suns kasa ausi un krata galvu. Auss ir karsta, āda apsarkusi un sapampusi. Visbiežāk otītu izraisa mikrobi. Tie dzīvo katra suņa organismā, bet noteiktos nelabvēlīgos apstākļos (saaukstēšanās, imunitātes pazemināšanās, nepareiza barība) var provocēt slimības, tostarp arī otītu. Eksistē arī iedzimta nosliece uz otītu. Biežāk no šīs slimības cieš suņi ar nokarenām ausīm, jo viņu ausis vājāk attīrās. Un tāpat, lai cik dīvaini tas būtu, suņi ar stāvošām ausīm: viņu plati atvērtais dzirdes kanāls ātri paliek netīrs. Pašiem ārstēt otītu nevajadzētu, tikai ārsts var noteikt, kas ir izraisījis iekaisumu, un nozīmēt pareizu ārstēšanu. Bieži ir sastopama otodektoze – tas ir auss iekaisums, kuru rada ausu ērcītes. Auss hematoma rodas traumas rezultātā, bet ekzēmu un dermatītu var izprovocēt vairāki iemesli.
 2. Aiz ausu slimībām seko alerģija – pārspīlēta organisma jutība pret kādu vielu. Suņiem tā var būt pret jebko: gaļu, olām, blusu kodieniem, šampūniem, saldumiem, žāvētiem produktiem. Alerģijas simptomi: nieze un blaugznas, sausa āda, vilnas izkrišana. Noteikt alerģijas iemeslu un pareizo ārstēšanu var tikai veterinārārsts.
 3. Trešajā vietā – gremošanas traucējumi. Par šīm problēmām jau esam rakstījuši. Bieži tās rodas, kad suns ir paēdis kaut ko, kas suņa kuņģim ir galīgi nevēlams, piemēram, torti vai rasolu. Dažiem suņiem ir ļoti jutīgs kuņģis, un viņiem nepieciešama speciāla diēta.
 4. Ceturtajā vietā ir labdabīgie audzēji. Atšķirībā no ļaundabīgajiem tie neveido metastāzes, bet tomēr arī var būt bīstami, ja atrodas tuvu dzīvībai svarīgiem orgāniem un traucē to darbību.
 5. Piektās – uroģenitālās infekcijas, kuras izraisa dažādi slimību mikrobi, tostarp arī stafilokoki.
 6. Sestajā vietā – ādas slimības. Demodekozi izraisa mikroskopiskas ērcītes Demodex. Kašķi savukārt izraisa cita veida ērces, kuras izveido sīkas ejas zem ādas.
 7. Bēdīgā reitinga septītie ir izmežģījumi. Tā ir visbiežākā trauma. Visizplatītākais ir iegurņa izmežģījums. Ceļa skriemeļa izmežģījums ir raksturīgs mazajiem sunīšiem (pekiniešiem, čivavām).
 8. Acu slimības ir astotajā vietā. Suņiem bieži sastopamas ne tikai acu traumas, bet arī iedzimtas slimības, uz kurām dažām šķirnēm ir izteikta nosliece. Bet par visizplatītāko acu slimību droši var nosaukt konjunktivītu – suņa acs gļotādas iekaisumu, kas rodas, kad acī iekļūst netīrumi vai mikroorganismi.
 9. Devītajā vietā kolīts – resnās zarnas gļotādas iekaisums. Galvenā šīs slimības pazīme – suns ilgi un bez rezultātiem cenšas izkārnīties. Saimnieki bieži to uzskata par vēdera aizcietējumu un dod caurejas līdzekļus, ko kolīta gadījumā kategoriski nedrīkst darīt. Jāmeklē ārsta palīdzība. Ir pierādīts, ka lielāko daļu kolītu provocē nepareiza barošana.
 10. Un suņumīļiem nepatīkamo topa desmitnieku noslēdz plēstas, inficētas brūces, visbiežāk radušās kautiņos un pēc traumām. Diemžēl sunim ne vienmēr viss sadzīst tik ātri, kā pieņemts domāt. Un tad ir vajadzīga ārsta palīdzība. Un noteikti arī mūsējā – jo mēs taču esam draugi.

TVNET

Klīnikas filiāles

Iļģuciema filiāle:

Lilijas iela 28,
Latvija, Rīga, LV-1055

+371 67466755

Bolderājas filiāle:

Gobas iela 10A,
Latvija, Rīga, LV-1016

+371 67434349

Darba laiks

Pr - Pk: 09:00 - 19:00

Se - Sv: 09:00 - 16:00

pakalpojumi

SIA “IKAROS”, Reģ. Nr.: 40203119624, Konta Nr.: LV66HABA0551044612039
© SIA Ikaross 2020

Oļegs Peretjagins

Absolvējis Jelgavas lauksaimniecības akadēmiju.

Nadežda Krasņina

Absolvējusi Smiltenes tehnikumu,kā veterinārārsta asistents.
Pret savu darbu attiecas ar augstu atbildības sajūtu un perfekcionismu.
Pašai ir zirgs, 4 kaķi, papagaiļi, zivtiņas un krabītis.
Paralēli sava darbam atkīvi nodarbojas ar pasākumu organizēšanu un jāšanas sportu.

Jeļena Ņikiforova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
SIA Ikaross strādā kopš 2013. gada.
Jeļena ir sportiste, pie viņas dzīvo kaķis Bučiks.
Brīvajā laikā meklē bezpajumtnieku kaķiem saimniekus.

Marina Miceviča

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”
Strādā klīnikā Ikaross kopš 2010. gada.
Ir sertifikāts «Profesionālais suņu grumings”, sertifikāts “Veterināro zāļu izplatīšanai”.
Mājās dzīvo kaķene Karamelka. Brīvo laiku patīk pavadīt kopā ar bērniem.

Karina Frolova

Pabeidza Smiltenes tehnikumu specialitātē “Veterinārārsta asistents”.
Karīnas mājās dzīvo kaķis Lenijs. Brīvajā laikā patīk spēlēt volejbolu un makšķerēt.

Oļesja Abaroviča

Pabeidza Bebrenes veterinārā tehnikumu.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2018. gada.
Pie Olesijas dzīvo kaķene Melisa un suns Dēlmijs.
Hobijs: zīmēšana, dziedāšana.

Gatis Krūmiņš

Absolvēja Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterinārmedicīnas fakultāti.
Sadarbojas ar Ikaross 2014. gadu.
Pieredzējis ķirurgs, viņš ne tikai veic operācijas, bet arī novēro dzīvnieka stāvokli visā pēcoperācijas atjaunošanas periodā, kā arī dod saimniekam svarīgas padomus par aprūpes īpatnībām pēc operācijas.

Iveta Daubure

Pabeidza Jelgavas lauksaimniecības akadēmijas veterināro fakultāti.
Klīnikā Ikaross strādā kopš 2006. gada.
Ivetai mājās dzīvo divi kaķi – Patriks un Gabija, devonas reksi.
Hobijs: nopietni aizrāujas ar jāšanas sportu, izpildīta pirmā sporta grupa iejādes disciplinā jāšanas sportā.

Anna Blumberga

Sertificēta veterinārārste, absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti 2019. gadā. Kopš 2016. gada strādājusi par veterinārārsta asistenti ar lielu interesi mazo dzīvnieku ārstēšanā un profilaksē, īpaši mazo dzīvnieku dermatoloģijā.
Kopš 2. kursa studijām sākusi padziļināti interesēties un apmeklēt seminārus mazo dzīvnieku dermatoloģijā un terapijā. Zināšanas un pieredzi dermatoloģijā ieguva arī brīvprātīgi strādājot kopā ar Dr. Allu Olivrī SIA “Dzīvnieku veselības centrs” un Dr. Jevgēniju Kondratjevu Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās klīnikas Mazo dzīvnieku klīnikā. Veterinārārste regulāri apmeklē seminārus mazo dzīvnieku terapijā, īpaši dermatoloģijā – gan Latvijā, gan ārzemēs. SIA “Ikaros” kolektīvam pievienojās 2019. gada novembrī. Brīvajā laikā nodarbojas ar latviešu tautas dejām, ceļo, brauc pie dabas ar savu taksi Odriju.

Jekaterīna Dubinska

Absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Internatūras praksi izgāja eksotisko dzīvnieku klīnikā Portugālē. Tālāk turpinājā stažēties eksotisko dzīvnieku terapijā un ķirurģija dažādas klīnikās Spānijā. Apmeklēja zinātnisko centru un lielāko papagaiļu audzētavu Katalonijā(Spānijā). Stažējās ķirurģijā Sanktpēterburgā INVETBIO (ИНСТИТУТ ВЕТЕРИНАРНОЙ БИОЛОГИИ).
Piedalijās eksotisko dzīvnieku konforencē Polijā, Varšavā. 2017. gadā apmeklēja lāzerterapijas kursus Dzīvnieku rehabilitācijas klīnikā Itālijā. Apmeklēja FECAVA 2018 Tallinā. 2018 .gada maijā Izgāja speciālās nefroloģijas kursus Maskavā, IVC. 2019. gada oktobrī apmeklēja ķirurģijas meisterklasi Maskavā, ko vadīja vadošais Maskavas ķirurgs-ortopēds. 2019. gada Maskavā apmeklēja arī Nacionālo Veterināro konferenci. Regulāri piedalās zinātniskajās konferencēs Maskavā, ka lektore. Piedalijās lielākajā eksotisko dzīvnieku konferencē ICARE 2019 Londonā. Apmeklēja grauzēju un eksotisko zīdītāju sejas ķirurģijas meisterklasi Rabbit and Rodent orofacial surgery.
Jekaterīna ir lektore/pasniedzēja IVC Maskavas lielakāja Inovatīvas veterinārijas centrā. Veterinārārste vada meisterklases un lasa lekcijas Maskavā. Veic dažādas vēdera dobuma operācijas arī eksotiskiem dzīvniekiem.

Alberts Čipuštanovs

Absolvēja Ļeņingradas veterināro institūtu. Strādājis par kinologi-instruktoru Latvijas Valsts robežsardzē, muitas iestādē, policijā, kā arī palīdzējis izveidot kinoloģisko nodaļu Latvijas armijā. Mācījies Vācijā, Čehijā, Anglijā, padziļināti studējis zoopsihiatriju Luksemburgas Universitātē.
Daudz strādā ar suņiem un kaķiem, pats nodarbojas ar IGP – trīslīmeņu dienesta suņu testiem, kas ietver suņu prasmi dzīt pēdas, paklausību un aizsardzības darbu, ko apstiprinājusi Starptautiskā kinoloģiskā federācija. 2004. gadā kopā ar N. Čipuštanovu dibinājis Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā. Alberts Čipuštanovs ir pazīstams Latvijas zoopsihiatrs. Bieži piedalās dažādos raidījumos Latvijas radio un TV, kā pastāvīgs eksperts TV un radio ĶEPA UZ SIRDS programmās.

Nataļja Čipuštanova

Absolvējusi Ļeņingradas veterināro institūtu 1989. gadā. Strādāja par veterinārārstu Latvijas Valsts Robežsardzē, paralēli – privātprakse Balvos. Strādāja vairākās Rīgas veterinārklīnikās. 2004. gadā kopā ar A. Čipuštanovu dibinājusi Ikaross klīniku Bolderājā, bet 2013. gadā – tās filiāli Iļģuciemā.
Ir vairāk nekā 100 sertifikāti dažādiem savas darbības virzieniem. Kopš 2011. gada ir ESVD locekle (European Society of Veterinary Dermatology – Austrija). Pabeidza kursus Vācijā, stažējās Tartu universitātē pie S. Belovas, Maskavā pie Jekaterinas Kuzņecovas klīnikā “Белый клык”, klīnikā “Биоконтроль” un Maskavas Akadēmijas inovācijas centrā. Pabeidza Svetlanas Beļjas dermatoloģisko skolu. Pastāvīgi mācās S. Belovas vasaras skolās “Kardioloģija”, “dermatoloģija”
vīrzienos. Regulāri apmeklē īstermiņa intensīvos kursus Maskavā kvalifikācijas paaugstināšanai. Kopš pagājušā gada sākusi padziļināti izpētīt USG-diagnostiku.